Úvodní stránka   Penzion   Brela   Ceník   Volné pokoje   Kontakt                                                   Staročeské cukrovinkySevřena mezi Biokovem a mořem, táhnoucí se podél jedné z nejkrásnějších pláží Jadranu, Brela v minulém roce přivítala mnoho zahraničních hostů. V polovině července jich byly téměř 3 tisíce, většinou Němců a Čechů. Využili všech lůžek, která jsou k dispozici ve čtyřech hotelích. Soukromé ubytování bylo využito o něco méně, ačkoli většina ze soukromých apartmánů poskytuje
takovou úroveň, za kterou se nemusí stydět ani čtyř- až pětihvězdičkové hotely.
     

Skutečně, Brela je místem s pravděpodobně nejlepší nabídkou soukromého ubytování na Jadranu. Většina z těchto apartmánů je v krásných, impozantních vilách, které jsou rozesety na úbočí Biokova několik desítek metrů nad hladinou moře, a jsou ukryty ve stínu stoletých borovic. Většina z apartmánů v Brele náleží k nejvyšší kategorii, vyjádřené třemi hvězdičkami.

 

Ráj pro pěší
V protikladu k sousední Bašce Vodě, kde není dostatek chodníků pro pěší, a také provoz je v centru zakázán - přinejmenším během sezóny, Brela může být prohlášena bez rozpaků za ráj pro pěší. Promenáda podél krásné pláže ve stínu stoletých borovic vede do centra, kde je obecně provoz nepovolený, pak pokračuje po další pláži, táhnoucí se k Bašce Vodě. Milovníci procházek se mohou ze své rekreace radovat hodiny. A když se unaví, mohou se posadit v jedné z početných kaváren s krásným výhledem na moře. Nesmíme zapomenout na Gornja Brela, staré město na pahorku, kde ještě zastihneme život takový, jaký býval před přílivem turismu.